Venkovské trhy

Venkovské trhy Šternberk v letošním roce budou

 

Venkovské  trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku, bude nejvýznamnější událostí změna pořadatele trhů, kterou by však návštěvníci ani prodejci neměli výrazněji zaznamenat. Pomyslnou pořadatelskou štafetu  přebírá od města naše organizace.

 

Nadále zůstane  zachována myšlenka trhů prioritně podporovat pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, např. sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby atd. K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všemu, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.  

 

První letošní trhy proběhnou až budou možné ochutnávky u stánků a prodej občerstvení, nebude chybět tradiční doprovodný kulturní program.

 

Plánované termíny v letošním roce jsou tyto (vždy sobota na Hlavním náměstí ve Šternberku):

 

12.06.2021

10.07.2021

07.08.2021

04.09.2021

09.10.2021

 

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny od 3. 5. 2021 v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu trhy@mkzsternberk.cz.

 

Prozatím se s konáním trhů vyčkává, protože za platnosti stávajících opatření není účelné a ani technicky možné venkovské trhy na Hlavním náměstí ve Šternberku pořádat v rozsahu minulých ročníků. Stále je nutné zajišťovat zejména omezený počet návštěvníků a nakupujících. Také sortiment je velmi omezen. Podle platných opatření ke dni 27. 4. 2021 se smí prodávat pouze:  ovoce a zelenina (v čerstvém nebo zpracovaném stavu), květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobků z něj, maso a výrobky z masa, včetně živých ryb, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobků z něj (zdroj: Trhy a tržnice · Covid Portál gov.cz).

 

VÝZVA

Jste-li zemědělští podnikatelé nebo máte-li vlastní přebytky ze svých zahrádek, zvláště sezónního ovoce a zeleniny, bylinky, kytky a máte zájem o prodej na Venkovských trzích Šternberk, rádi Vás zde u nás přivítáme.

Kontaktujte nás: Tel.: 725 427 887, E-mail trhy@mkzsternberk.cz. Rádi Vám poskytneme veškeré informace k trhům.

© 2021 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu